Jeg har alltid tenkt at om jeg noen gang får til å ha noen kull, så skal jeg ordne med kenneltreff! Det er så viktig å ha litt kontakt med valper og kjøpere. Og så verdifullt ift å se hvordan kombinasjonen har lykkes. Siste helga i august dro fire av seks valper til Finnskogen for en helg…

Det hele var løselig organisert med lydighet og sporkonkurranse fredag. Og felttrening. Utrolig gøy å se hvor langt alle hadde kommet, og vi fikk faktisk til en fellesdekk (bildet over).


















Fredag kveld var det middag og fest i hytta til Scott og Anne Grete. Det ble både sent og mørkt…
Lørdag var vi innbedt til et spennende prosjekt hos Hund helt på Grensen. Det var en slags oppfølging av valpetesten vi tok 17.mai. Det sies jo så mye forskjellig om slike mentaltester. De mest skeptiske sier det er bare tull. Mens de fleste som kan litt om ement, evt at når valpen er 7 uker – kan man se mange av de medfødte mentale trekkene. Hund helt på Grensen ønsker å kartlegge dette og sammenlikner da resultatene fra 7 ukers testen med en stressanalyse som taes ved 20 ukers alder.
Det var utrolig kult å se at det vi hadde sett tendenser til på 7 ukers testen, var mer synlig nå. Også nå så vi hva for et jevnt og solid kull det var. Forskjellen nå var at valpene var på litt forskjellig utviklingsnivå.



Her er link til Stressanalysen
Søndag ble det utdeling av premier for konkurransen. Her fikk Anne Grete premie for beste sitt og bli og Anne Kari vant soleklart for beste spor! Poengene var veldig jamne, så det var ingen lett oppgave!

Vi fikk og tid til litt felleslek og Quinny fikk trent litt på rundering, siden det da viste seg at hun måtte være reserve for ChaBlis på The Challenge neste helg. Vi fikk og sett litt på meldingstrening.
Tusen takk til dere som kom! Det var superhyggelig å ha med så interesserte folk på tur. Og jeg ser jo at jeg har vært utrolig heldig med valpekjøperene!











