Mekka film fra Godkjent A


Delmål oppnådd på Voss. Godkjent karakter i A rundering. Med 8.5 på rundering, 7.5 på felt og…eh… litt mindre poeng i lydigheten, så holdt det altså til karakteren Godkjent.

Hund med løpetid, bandasjert pote og masse, masse varmegrader. Likevel jobber hun enormt bra og fungerer som et lyn etter en litt skrullete start i runderingen. Vi fikk myr, midtlinje med merkebånd i starten som så blir en liten sti… med vinkel og kryssing av vei. Når man er siste hund er man dessuten alltid den treige som stresser rundt for å greie å dukke opp til rett plass til rett tid. Hun finner superfort og melder perfekt og samarbeider som bare det. Noen korte slag i starten og litt her og der så ender vi på 8.5. Helt greit. Det var ingen som fikk noe høyere heller.

For andre gang i karrieren har hun latt en gjenstand bli igjen i feltet. Løpetiden tror jeg spilte sterkt inn da hun satt seg rett ned i midten og tissa! Sånt skjer jo ikke vanligvis og det må jeg helt klart forvente av en høyløpsk tispe. At hun ramler ut på starten av lydigheten når vi møter en annen hund på vei inn, er også helt greit. At hun gjerne skulle prioriteret parring framfor lydighet…se det kan jeg forstå. Men jeg godtok ikke sviming i foten, selv om en gal jogger absolutt skulle jogge der vi var.. Så da fikk hun klar beskjed om hvor man ikke skal kjøpe øl hen.

Flyfilla tar seg opp utover i programmet og henter inn både 8 ere og 9 ere og faktisk og en 9.5 på hals:)

Det lover godt videre dette med litt mer orden i lydigheten så vinker cert’et i det fjerne. Veldig fjernt akkurat nå.

Men bare pass deg, cert, vi kommer og tar deg!

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s